IJA Destek Merkezi Sıkça Sorulan Sorular

Kişisel veriler AB kanunları çerçevesinde kimse ile paylaşılmıyor. Sitemiz çift aşamalı server güvenlik sertifikasına sahip. Veriler SSL (Güvenli Yuva Katmanı) şifreli İnternet bağlantısı aracılığıyla teslim edilir ve her zaman güvence altına alınır.

Euro ve USD. Diğer paralar bunlara kur değişimi ile gönderilmiş oluyor.

Bireysel, Aile, Güçlü, Altın ve Platin destek paketleri. Kabul edilen miktar aylık taksitler halinde çekilecektir.

Esnek - Kişiye özel destek paketi (Burada kişiler ödeyecekleri rakam miktarını veya ödeme sıklığını kendileri belirleyebiliyor.)

Sınırsız destek paketi (İsterseniz bağışlarınızın tamamı bir kerede ödenmiş oluyor)

Toplam miktara bakılmaksızın istediği miktarda kişi bağış yapabilir. Buranın özelliği, bağış hangi proje için yapılmışsa onun için kullanılabiliyor. Bu husus Finanzamt (Almanya Maliye Bakanlığı) tarafından denetleniyor.

Buradaki bilgilere göre belge oluşturuluyor. Kişisel bilgilerin girilmesi şart. Fakat destekçi rumuz veya kısaltma kullanabilir. Bu durumda önemli olan kendi bankanız ile arada sorun yaşamaması.

Evet bunu Paypal Lastschrift üzerinden yapabilir. Ayrıca TransferWise (Debit) üzerinden de gönderi mümkün.
Evet. Direkt banka hesabımıza, Paypal hesaplarımıza ve Patreon aracılığı ile bağış yapılabilir. Bu durumda WhatsApp veya E Mail yolu ile bilgi gönderilebilir. Zelle, WISE vb. diğer seçenekler için E Mail veya WhatsApp üzerinden iletişime geçilmesi gerekiyor.
Bankadan veya aracı kurumdan gelen mesajlarla veya ijadestek.com hesabım bölümünden takip edilebilir.

Evet. Kişi daha sonra yaptığı bağış bölümünü değiştirebilir veya iptal edebilir. Bunu ilgili banka veya aracı kurum hesabından yapabileceği gibi bize göndereceği mesajla da gerçekleştirebilir.

Buna engel bir durum yok. Kişi birden çok kez veya değişik ödeme usulleri ile bağış yapabilir.

İjadestek.com üzerinde kayıt yaptığınız mail olmalı.

Destek işleminiz sonrasında sitedeki ekranınızda ‘işleminiz tamamlandı’ bilgisi görünmüş müydü?

Evet ise; buradaki bilgiler yeterli.

“Hayır ise teknik ekipten bilgi alınabilir. Arkadaşlarımız inceleyip size bilgi verecektir. Ödeme yaptığınız sırada teknik bir sorun yaşanmış olabilir.

Bize göndereceğiniz bir uyarı mesajı sonrası, konuyu takip edip, size geri dönüş yapabiliriz.

Bu bölümdeki alanda mail adresi ve telefon numarası girilmesi zorunlu. İsim ve soyisim rumuz olarak veya baş harfler gibi yollarla tamamlanabilir. .

Bağışçı e-mail adresi üzerinden ödemelerini yapabilir veya takip edebilir.

Sitenin finans partnerlerinden biri PayPal. Bu sayede PayPal’ın sağladığı değişik ödeme sistemlerini kullanma şansına sahibiz.

Destek olacak kişi direkt PayPal hesabından bağış yapabileceği gibi, Lastschrift (Banka hesabından otomatik çekilmesi izni) Gri, Sofort ve Kredi Kartı-Debit Kartı ile bağışlarını buradan da ayrıca yapabilir. .

Diğer ödemelerden farkı; bağışın bize direkt değil de PayPal üzerinden gelmesi.

Şifrenizi mi unuttunuz? Hesabım sayfasına gidiniz veya KURUMSAL menüsü altından “Şifremi Unuttum” linkine tıklayınız. Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin. Yeni bir şifre oluşturmanız için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Sitemizdeki ‘HESABIM’ bölümüne gidiniz. Burada üyelik bilgilerinizi doldurunuz ve tıklayınız. Size özel bilgilerin bulunduğu sayfaya giriş yapmış olacaksınız.

Sonrasında “Hesap Detayları” bölümüne girerek istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz.

Elbette alınabilir. Hatta derneğimiz kamu yararına çalıştığı AB ve Almanya kurumları tarafından tescillendiği için, yapılan bağışların vergilendirmede ek avantajlar sağlaması da söz konusu.

Bağış belgenizi almak için; BİZE ULAŞIN Bölümüne giriniz ve buradaki mail bölümünü doldurunuz. Mesaj bölümüne Belgenin hazırlanacağı kişi veya kurum ile ilgili bilgileri, (isim-adres-iletişim bilgileri) giriniz ve mesajınızı gönderiniz. İlgili belge size posta yolu ile ulaştırılacaktır. Dilerseniz PDF versiyonu da E mail olarak gönderilebilir.

Daha farklı sorularınız mı var? Bize Yazın